7 Farklı Doğal Karışım İle Sivilcelerinizden Kurtulma Yolları

Kadınların ve erkeklerin hayatlarında sivilce problemleri önemli bir yere sahiptir. Doğru yollar ile bu sorundan kurtulmak da olanaklıdır.

Sivilce Oluşumunun Nedenleri

Uzmanların önerdiği 7 farklı doğal karışım ile sivilcelerinizden kurtulma yolları öncesinde kadınlar sivilce neden oluşur sorusunu merak eder. Sivilceler genellikle ergenlik dönemi ile birlikte oluşmaya başlar. Kimi zaman ergenlik dönemi sonrasında bu sivilceler de kaybolur. Ancak kimi zaman da sivilceler kadınlarda ve erkeklerde önemli bir yer işgal eder.

sivilcelerden kurtulma yolları

Ergenlik döneminde oluşan sivilceler kadınların ve erkeklerin hormonal durumları ile alakalıdır. Hormonlar nedeni ile fazla yağlanan ciltte sivilceler ortaya çıkar. İleriki dönemlerde sivilceleriniz oluşmaya devam ediyorsa da bunun nedeni farklı olabilir. Sivilcelerin yetişkinlerde de oluşmasının en önemli nedeni ise strestir. Stresli bir yaşam kişilerde sivilce oluşumuna neden olur.

Sivilceden Kurtulma Yolları

  • Limon ve karbonat kullanarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bu sivilceleri yok eden doğal karışım asidik bir yapıya sahiptir. Asidik yapı sayesinde de cildin temizlenmesi sağlanır.
  • Sivilceler aynı zamanda iltihaplı yapılardır. Bundan kurtulmak için de limon ve zerdeçal kullanımı son derece önemlidir. Zerdeçal kullanarak iltihaptan kurtulabilirsiniz. Bu sayede de sivilcelerinizin tekrar oluşumuna engel olursunuz.
  • Limon, bal ve sütü birleştirerek hazırlayacağınız karışım da sivilcelerden kurtulmanıza yardım eder. Hem cildi temizleyen hem de nemlendiren bu karışım sayesinde de sivilcesiz bir yüz yapısına ulaşabilirsiniz.
  • Limon ve salatalık geleneksel ancak aynı zamanda da faydalı bir bakım yöntemidir. Sivilcelerden kurtulma noktasında da sık bir şekilde tavsiye edilir.
  • Limon ve yoğurt birleşimi sivilceleri ve ciltte bulunan diğer lekeleri önlemede son derece önemlidir.
  • Sivilceleri yok ederken aynı zamanda peeling etkisi elde etmek için limon ve şeker kullanabilirsiniz.
  • Sivilceleriniz geçse bile kimi zaman bir iz bırakır. Limon ve aleo vera sivilcelerden kurtulma yolları içerisinde önemli bir yöntemdir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir