Boyun Kırışıklığından Kurtulmanın 10 Yolu

Boyun kırışıklığı zamanla beraber etkisini arttırırken alınacak bazı önlemlerle bu kırışıklıklardan kurtulmak ve etkisini azaltmak mümkündür.

İnsanlar fiziksel görünümleri için en iyisi sağlamak amacıyla sürekli yeni şeyler denemektedirler. Bu fiziksel deformasyonların çok büyük bir kısmı yaşlanma ile alakalı sorunlardan meydana gelmektedir. Bunlar içerisinde boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar fiziki görünüme en çok etki eden sorunların başında gelmektedir.

boyun kırışıklığından kurtulmanın 10 yolu

Bu anlamda bu bölgedeki kırışıklıklar kişinin yaşının ele verirken aynı zamanda güzel görünümü de gölgelemektedir. Fakat alınacak bazı önlemler ile bu kırışıklıkların oluşması daha geç zamanda olurken oluşan kırışıklıkların görünüme olan etkisi daha sınırlı kalabilmektedir.

Boyun Bölgesindeki Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Boyun bölgesi fiziki anlamda dışarıdan en çok belli olan ve görselliğe en çok etki eden noktaların başında gelmektedir. Bu bölgedeki kırışıklıklardan kurtulmak veya etkisini azaltmak ise mümkündür. Boyun kırışıklığından kurtulmanın 10 yolu ise şu şekildedir;

  1. Acısız ve basit bir yöntem olan Botoks ile boyun 10 dakikalık seanslarla boyun bölgesindeki kırışıklıklardan büyük oranda azalma görülmektedir.
  2. İnce iğne ile deri altına uygulanan Mezoterapi yöntemi ile vücuda verilen hyalüronik asit, vitamin ve proteinler derinin kendisini yenileyerek kırışıklıkları tamir etmesi sağlanmaktadır.
  3. Fraksiyonel lazer uygulaması ile deri altındaki hücrelerin yenilenmesi sağlanmakta bu sayede boyun bölgesindeki kırışıklıklar giderilmektedir.
  4. İğneli Radyofrekans yöntemi ile derideki dermis tabakasında kalojen ve elastik doku oluşumu sağlanarak kırışık hücrelerin kendisini yenilemesi sağlanmaktadır.
  5. Cilt bakımı ve kimyasal peeling yöntemleri ile cilt sıkılaştırılarak kırışıklıklar belli oranda azaltılmaktadır.
  6. PRP ile kişinin kendi kanı kullanılarak elde edilen plazmanın kırışık bölgeye uygulanması yöntemidir.
  7. Lipoliz yöntemi çene altında yer alan yağlanmanın giderilerek kırışıklıkların azaltılması sağlanmaktadır.
  8. Ameliyatsız yüz germe işlemi ile uygulanan odaklı ultrason ile yüzde kırışıklıkların gerdirilmesi sağlanmaktadır.
  9. Dolgu uygulaması ile kırışıklıkların olduğu yüz ve boyun bölgesinde yapılan dolgu ile kırışıklık giderilmektedir.
  10. Örümcek ağı ve iple asma yöntemi ile cildin gerilmesi sağlanarak kırışıklıklar giderilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir