Hametan Pomad ile Krem Arasındaki Fark Nedir?

Hametan Pomad ile Krem Arasındaki Fark

Bu yazımda son zamanlarda her bayanın çantasında mutlaka bulundurduğu ve sıklıkla kullandığı hametan pomad ile krem arasındaki farklara değineceğimiz gibi pomad ne demek, pomad ve krem farkı gibi konuyu açıklayıcı bilgiler de paylaşacağız. Kısacası bu yazıda hametan krem ve hametan pomad ile alakalı her bilgiyi bulabileceksiniz.

hametan pomad ile krem arasındaki fark

Pomad Ne Demek?

Pomadın dilimizdeki karşılığı merhem olarak geçmiştir. Yani pomad diğer bir deyişle merhem demektir.

Krem ile Pomad Arasındaki Fark Nedir?

Bir üst başlıkta pomadın aslında merhem anlamına geldiğini belirtmiştik. Onun için krem ile pomad arasındaki farka krem ile merhem arasındaki fark olarak bakmamız gerekiyor. Merhem veya tıbbi deyişle pomad, yağlı olanlara deniyor. Su bazlı olanlara ise krem deniyormuş. Merhemin yağ yapısı daha fazla olduğu için deride daha fazla kalarak derinin alt seviyelerine nüfuz eder.Bundan dolayı daha ağır yaralarda krem yerine pomad formu kullanılmaktadır. Krem ise su bazlı olduğu için daha çok ciltteki hafif veya deri üstü yaralarda kullanılır.

Hametan Krem Nedir?

Hametan krem cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan çok etkili ve kullananların memnuniyet oranı oldukça yüksek olan bir kremdir. Eczanelerde reçete ile satılabildiği gibi reçetesiz de alabileceğiniz bu krem birçok cilt sorunu için kullanılabilmektedir. Hametan krem 30 ve 50 gram alüminyum tüplerde sunulmaktadır. Krem içerisinde bulunan etken madde hamamelis virginia cildi onarıcı bir etkiye sahiptir. Hametan kremin aynı özelliklere sahip pomad formu da bulunmaktadır.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hem hametan kremin hem de hametan pomadın kullanım alanı oldukça fazladır. Hametan krem sadece cilt sorunları için değil aynı zamanda cilt bakımı için de kullanılmaktadır. Cildi nemlendirici özelliğinden dolayı özellikle kadınlar tarafından nemlendirici krem olarak kullanılmaktadır. Kısacası hametan kremi cilt tedavisi için, pişiği yok etmek için, cilt lekelerini ve güneş yanıklarını yok etmek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak hametan krem sivilceler sonrasında kalan izleri yok eder,kurumuş,çatlamış,yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır.

pomad krem farkı

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Her şeyden önce doktorunuzun veya eczacınızın size önerdiği şekilde kullanmanız tavsiye edilir. Eğer doktur veya eczacı bir doz tavsiye yapmadı ise o zaman istediğiniz miktarlarda kullanabilirsiniz.
Kremi süreceğiniz bölgeyi güzel bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Bölgeyi güzelce temizledikten sonra elinize nohut büyüklüğünde kremi alıp ilgili bölgeye ovalama şeklinde sürebilirsiniz. Cildiniz kremi emdiğinde ovalamayı bırakabilirsiniz. Krem sürme işlemi bittikten sonra dilerseniz krem sürdüğünüz bölgeyi kapatmayabilirsiniz ama yara ve benzeri bölgelere sürüyorsanız iltihap olmaması için yaranın üzerini kapatmanız faydalı olacaktır.

Hametan Kremin Yan Etkilei Nelerdir?

Piyasada bulunan kremlere göre oldukça az yan etkisi bulunan hametan krem, cildi hassas olan ve krem içerisinde bulunan maddelere aşırı duyarlılığı olan kişilerde deri döküntüleri, yüz, dudaklar ve gırtlakta şişme gibi yan etkilere neden olabiliyor. Bu ve buna benzer yan etkiler olduğunda mutlaka doktora görünmesi gerektiğini unutmayın.

Hametan Krem Fiyatı Ne Kadar?

Ülkemizde hametan krem fiyatı 10 ile 15 TL civarındadır.

6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir