Kivi Maskesi İle Cildiniz Anında Parlasın!

Hanımlar muhteşem bir cilt maskesi ile karşınızdayım. Bu maske ile cildiniz parıl parıl parıldayacak. Kivi maskesi ile cildiniz hayat bulacak diyebilirim. Cilt maskesi için kullandığımız birkaç doğal ürün mevcuttur. Size vereceğim bu kolay maske tarifi ile cildiniz kendine gelecek. Size kivi maskesi ile cildiniz parlayacak desem ne dersiniz? Aslın ne diyeceğinizi az çok tahmin edebiliyorum ama sizleri fazla lafa tutmadan hadi gelin kivi maskesini hep birlikte yapalım ve uygulayalım.

kivi maskesi

Kivideki C ve E Vitamini Cilde Parlaklık Verir

Arkadaşlar kivinin içerisinde oldukça fazla miktarda alkali vardır. Bu madde aslında sık sık tükettiğimiz o asitli yiyeceklerin etkilerini önlüyor. Yine kivi içerisinde bulunan C ve E vitaminleri de cildin bozulmasını önleyen antioksidan görevi üstlenirler. Yine kivi maskesi içerisinde kullanacağımız bir diğer ürünümüz olan muz ise cildi besler, nemlendirir, yumuşak ve kırışıksız hale getirme gibi çok önemli bir görevi üstlenir.

Kivi Maskesi Malzemeleri

1 adet kivi
1 adet muz
1 yemek kaşığı sade yoğurt

Kivi Maskesi Yapılışı

Maskemizin yapılışı oldukça kolaydır. İlk olarak kivimizi kabuğundan ayırıyoruz. Kabuğundan ayırdığımız kiviyi bir kaba koyup güzelce eziyoruz. Soyulmuş olan muzu ezdiğimiz kiviye ekliyoruz ve güzel bir şekilde parçalıyoruz. Elde ettiğimiz kivi – muz karışımına bir kaşık sade yoğurdu ekliyoruz. Çok iyi ve pürüzsüz bir maske olması için çok iyi bir şekilde karıştırıyoruz.

Kivi Maskesi Uygulanışı

Geldik işin en güzel ve en son kısmına. Artık hazırladığımız kivi maskesini yüzümüze uygulama zamanı. Hazırladığımız maskeyi yüzümüze eşit bir şekilde yayıyoruz. Maskemizin yüzümüzde 25-30 dakika boyunca kalmasına izin verelim. Ilık suya batırılmış yumuşacık bir bez kullanarak maskeyi yavaş bir şekilde silelim. Son aşama olarak cildimizi suyla duruluyoruz ve kurutuyoruz. Arkadaşlar kivi maskesini dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Umarım faydasını görürsünüz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir