Madecassol Krem ve Merhem Arasındaki Fark Nedir?

Kremler ve merhemler arasında insanların sıklıkla kullandığı ve oldukça faydasını gördükleri madecassol krem, cilt lekelerini ve sivilce izlerini kapatmada oldukça güzel sonuçlar veren bir krem olarak ön plana çıkıyor.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem cilt lekelerinin ve sivilce izlerinin yanında, güneşten kaynaklanan lekeler veya yara-yanık izlerinin giderilmesinde oldukça etkili olan cantella asiatica bitkisinin özünden elde edilen çok etkili bir yanık ve yara merhemidir.

madecassol krem ve merhem arasındaki fark

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Bu mucizevi kremin faydaları oldukça fazladır. Madecassol krem bünyesinde barındırdığı bitki özleri sayesinde 1. ve 2. dereceden yanıklar, yatak hastalarında görülen yatak yaraları, bölgesel deri ülserleri, emzirme sırasında meydana gelen meme başı çatlakları, sünnet sonrası bakımı, genital bölge yırtılmaları, lazer ve radyasyon tedavileri sonrasında ciltte meydana gelen travmaların tedavisi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

 

Madecassol Krem ve Merhem Arasındaki Fark Nedir?

Krem ve merhem genelde hep karıştırılır. Krem ve merhem arasındaki fark ise birinin su bazlı olması diğerinin ise yağ bazlı olmasıdır. Kremler su bazlıdır ve daha çok yüzeysel yaralarda kullanılır. Merhemler ise yağ bazlıdır ve deri üzerinde oluşan ve daha ağır ve derin yaralarda kullanılmaktadır. Yani madecassol krem ve merhem arasındaki fark da budur. Madecassol krem su bazlı ve daha çok yüzeysel yaralarda kullanılmaktadır. Madecassol merhem ise yağ bazlıdır ve biraz daha ağır yaralarda kullanılmaktadır. İkisi arasındaki fark birinin su bazlı, diğerinin yağ bazlı olmasından kaynaklanıyor.

madecassol krem ile merhem arasındaki fark

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol kremi eğer doktorunuz veya eczacı size tavsiye ettiyse o şekile kullanmanız en sağlıklıdır. Kremi eğer siz cilt lekeleriniz ve sivilce izleriniz gibi bir sorun için temin ettiyseniz günlük kullanım şeklinde kullanmanız faydalı olacaktır. Kremi cildinize uygulamadan önce, bilhassa yüzünüze sürüyorsanız yapmanız gereken bazı önemli detaylar vardır. İlk olarak kremi süreceğiniz bölgeyi makyajdan ve her türlü kalıntıdan temizlemeniz ve kremi uygulayacağınız bölgedeki gözeneklerin açık olduğuna emin olmanız gerekiyor. Cildinizi kuruladıktan sonra krem sürme işlemine geçebilirsiniz. Tercih edilen doz günde bir kezdir ama eğer sorununuz daha büyükse sabah akşam olmak üzere günde iki defa uygulamanızda fayda vardır. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde madecassol kremi sürünüz. Merhemin uyguladığınız bölgedeki tüm dokulara temas ettiğinden iyice emin olduktan sonra çok fazla bastırmadan kremi elinizle ovalama şeklinde cildinize yedirebilirsiniz. Cildinize uyguladığınız kremi 3-4 saat boyunca muhafaza etmeniz, daha sonra yıkamanız sizin faydanızadır. Hatta eğer kremi akşam sürüyorsanız sabaha kadar da cildinizde kalabilir.
Kremin cildinize etki meselesine gelecek olursak eğer bu birazda kişiden kişiye değişen bir durum olmakla beraber genelde 2 hafta içinde gözle görülür farklar meydana gelecektir.
Not : Kremi kesinlikle açık yaralar üzerinde kullanmamalısınız. Aksi halde yaralar sulanarak iltihaplanma meydana gelmesine sebebiyet verecektir.

Madecassol Kremin Fiyatı Nedir?

Madecassol kremin güncel fiyatı 25,94 TL’dir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir