Maskara Fırçalarının Özellikleri

Nasıl bir sonuca ulaşacağınızı kullandığınız maskaranın şekli belirler. Dolayısıyla kullandığınız maskara fırçalarının özellikleri burada devreye giriyor ve oldukça da önemlidir. Bu yazımızda maskara fırçalarının özelliklerine değineceğiz.

maskara fırçalarının özellikleri
1. Kum Saati
Sahip olduğu fırça tasarımı sayesinde kirpiklerin iç ve dış köşelerine ulaşarak , gözlerin çok daha büyük görünmesini sağlıyor.
2. Ultra İnce
Bu minik ama ir o kadar kullanışlı model, kalın bir fırça tarafından daha abartılı hale getirilecek alt kirpiklerinizi kolayca vurguluyor.
3. Büyük Boy
Sahip olduğu daha büyük fırça yapısı sayesinde kirpiklerinize daha çok maskara sürmenizi sağlayarak dolgun bir görünüm oluşturuyor.
4. Tarak Gibi
Tarak benzeri maskaranın en güzel özelliği fiziksel yapısından dolayı İnatçı kirpikleri ayırarak doğal bir görünüme kavuşturuyor olmasıdır.
5. Kıvrımlı
Kıvrımlı maskaralar sahip olduğu yay şeklindeki fırça yapısıyla kirpikleri köklerinden itibaren kaldırarak, kıvırıp şekillendiriyor.
6. Konik
Konik yapıdaki fırçaların en güzel tarafı göz pınarına yakın en kısa kirpiklerinize bile ulaşarak daha uzun görünmesini sağlayabiliyor olmasıdır.
Maskara fırçalarının özelliklerini ele aldığımız bir yazımızın daha sonuna geldik. Belki çok detaylı bir yazı olmadı ama dilim döndüğünce kısa ama faydalı bilgiler vermeye gayret ettim. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir