Sudocrem Yüze Sürülür Mü, Lekeleri Geçirir Mi?

Günlük hayatta herkes farklı cilt sorunlarıyla mücadele eder. Baktığımız zaman mükemmel ve sorunsuz bir cilde sahip olan birini bulmamız neredeyse imkansızdır. Özellikle sivilce ve egzama sorunu zaman zaman büyük bir problem haline gelebiliyor. Hem sağlığımız açısından hem de kötü bir görünüme sebep olması nedeniyle sivilcelerden kurtulmak isteriz. Sudocrem, sivilcelerin tedavisi için kullanımı için bir mucize niteliğinde olabilir. Sudocrem son zamanlarda farklı birçok amaç için kullanılsa da genel anlamda sivilce sorunu yaşayanlar tarafından oldukça tercih edilir. Peki Sudocrem yüze sürülür mü?

Aslında Sudocrem, yıllar boyunca yeni doğan bebeklerin pişik problemlerini gidermek için kullanılmıştır. Zamanla başka cilt sorunlarına da iyi geldiği anlaşılınca kullanım alanı genişlemiştir. Özellikle kuruluk, egzama, güneş yanıkları, yara ve sivilce gibi sorunlara sahip olan kişiler sıklıkla Sudocreme başvurmaktadır. Sudocrem hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de Sudocrem lekeleri geçirir mi oluyor. Peki Sudocrem yüze sürülür mü, Sudocrem lekeleri geçirir mi?

sudocrem yüze sürülür mü

Sudocrem Nedir?
Sudocrem, bebek pişikleri için üretilmiş bir kremdir. Yeni doğan bebeklerde görülen pişik sorununun tedavisinde yaygın olarak kullanılır ve hızlı, etkili bir çözüm sunar. Ancak bu kremin cilde faydaları da çoktur. İçerisinde Çinko, Oksit bulundurur. Cildimize olan faydaları da işte bu bileşenlerden gelir. Cilt lekeleri, güneş yanıkları, hafif yaralar, sivilce, egzama gibi sorunların giderilmesini sağlar. Ayrıca tahriş olmuş cilde, uçuklara da iyi geldiği görülmüştür.

İçerisinde bulunan yüksek miktardaki Çinko bileşeni sayesinde ciltte oluşan hasarları onarır, cilt kusurların büyük ölçüde iyileştirilmesini sağlar.

Sudocremin Faydaları Nelerdir? Sudocrem Lekeleri Geçirir Mi?
Sudocrem, her ne kadar pişik kremi olsa da vücutta oluşan bazı problemlerin iyileşmesinde fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Peki bu faydalar nelerdir?

Sudocrem, ciltte oluşan ve müdahale edilmediği takdirde ciddileşen güneş lekelerinin giderilmesini sağlar.
Küçük yanık ve kesiklerin iyileşmesini sağlar. Düzenli kullanımda tüm lekeleri yavaş yavaş yok eder.
Ciltte çıkan iltihapsız sivilceleri küçültür ve iz bırakmasını engeller.
Yoğun bir nemlendirme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla Sudocrem, nemlendirici olarak da kullanılabilir.
Meme uçlarındaki rahatsız edici yaraları düzenli kullanımda iyileştirir.
Ayaklarda oluşan çatlak, yara ve nasırları yumuşatarak giderir.
Bacak aralarındaki tahriş ve pişikleri iyileştirir.
Tahriş olmuş cildi yatıştırır.
Cildi dış etkenlerden büyük oranda korur.
Cilt rengini açar, daha parlak bir cilt görünümü vaat edebilir.
Birçok insanın korkulu rüyası olan egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
Yatak yaralarını iyileştirir.
Vücuttaki kaşıntılara iyi gelir.
Kızarıklıkları azaltır.

Sudocrem Yüze Sürülür Mü?
Sudocrem, yüze sürülür. Yüzünüzdeki sorunlu bölgeye bir miktar uygulayarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu kremi düzenli olarak ve gece yatmadan önce kullanmanız gerekmektedir. Sudocremi yüzünüze uygulayarak nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz.

sudocrem lekeleri geçirir mi

Sudocremin Yan Etkileri
Neredeyse hiçbir yan etkisi bulunmayan Sudocremi gönül rahatlığıyla miktarını abartmadan kullanabilirsiniz. Peki Sudocrem tüylenme yapar mı?

Sudocrem Tüylenme Yapar Mı?
Sudocrem hakkında en çok merak edilenlerden biri de tüylenme yapıp yapmadığıdır. Ancak Sudocrem bilinenin aksine kesinlikle tüylenme yapmaz.

Sudocrem Nasıl Uygulanır?
Sudocremi uygulamak oldukça basit. Öncelikle sudocremi gece uygulayıp yatmanız kremden sağlayacağınız faydayı artıracaktır. Zira Sudocremin gündüz kullanılması önerilmez. Zira güneş ile temastan kaçınılması gerekmektedir. Kremi gece yatmadan önce sorununuzu gidermesini istediğiniz bölgeye sürün ve sabah bol su ile durulayın. Eğer gece uygulamak istemiyorsanız sürdüğünüz bölgede 2-3 saat bekletip durulayabilirsiniz.

Sudocrem, yoğun yapıda bir krem olduğu için sorunlu bölgeye abartmadan cüzi bir miktar sürülmesi yeterlidir. Tüm yüze sürülmemesi gerekmektedir, sadece sorunlu bölgeye bir miktar uygulanmalıdır. Eğer sivilcelerinize uygulayacaksanız sivilcenin üzerine sürmeniz önerilir. Böylece sivilceleriniz sönecektir.

Sudocrem Nerede Satılır?
Sudocrem, eczanelerde ve bazı internet satış sitelerinde satılmaktadır. İhtiyaca göre çeşitli boyut seçenekleri de bulunmaktadır. Bu yazımızda Sudocrem yüze sürülür mü, Sudocrem lekeleri geçirir mi sorularının cevabını verdik.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir