Vazelin Yüze Sürülür Mü?

Vazelin Yüze Sürülür Mü?, Vazelinin Yüze Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen herkesin mutlaka evinde bulundurduğu ve geçmişi yüzyıllara dayanan vazelinin yüze de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Peki vazelin yüze sürülür mü?
Hemen hemen herkesin bildiği gibi vazelin ciltteki kuruluğu gidererek cildin pul pul dökülmesinin önüne geçer. Cilt uzmanlarının yatığı araştırmalara göre vazelinin içerisinde yoğun miktarda doğal yağ bulunmaktadır. Sahip olduğu bu özelliklerinden dolayı, özellikle yüzde kullanılması sonucunda oldukça başarılı sonuçlar alınmıştır.

vazelin yüze sürülür mü

Vazelin Yüzü Nemlendirir

Vazelin çok güçlü bir nemlendiricidir. Vazelin yoğun yapılı bir kıvama sahip olduğu için vazelin kullanırken dikkatli olmak gerekir. Çünkü yoğun yapısından dolayı ciltteki gözenekleri kapatabiliyor. Onun için kullanmadan önce biraz eritmek gerekir. Bunların yanında vazelin sürülürken çok kalın bir tabaka halinde değil de ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gerekmektedir.

Dudakları Nemlendirir

Soğuk havaların başlamasıyla ve kışın gelmesiyle birlikte dudaklarda kuruma ve çatlama durumu meydana gelebiliyor. Vazelin bu duruma bire bir iyi gelen bir nemlendiricidir. Kısacası vazelin dudakları onarır, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Bunlara ek olarak vazelini dudak parlatıcı olarak bile kullanmak mümkündür.

Vazelin Sivilcelere İyi Gelir

Sivilceler bazen yüzde büyük sorunlara neden olabiliyor. Vazelin yüzde oluşan sivilcelere de iyi gelmektedir. Yüzdeki sivilceler için iki çay kaşığı kadar ardıç katranı ve üç tatlı kaşığı kadar vazelini bir kap içerisinde tahta kaşık ile karıştırıp sabah ve akşam olmak üzere sivilcelerin bulunduğu bölgelere masaj yaparak yedirip, bunu sivilceler tamamen yok olana kadar edilirse yüzdeki sivilceler sizin için kabus olmaktan çıkacaktır.

Vazelin Kaşları Sabitler

Dağınık duran kaşlar yüzde çok çirkin bir görüntü meydana getirir. Vazelin sahip olduğu jelimsi yapısı dolayısıyla kaş jeline çok benzer bir yapıya sahiptir. Bütçenizi zorlayacak kaş jelini almak yerine çok daha uygun olan vazelini kullanabilirsiniz. Makyajınızı tamamladıktan sonra kaşlarınızın dağınıklığını vazelin kullanarak giderebilirsiniz.

Vazelin Saç Boyasının Yüze Bulaşmasını Önler

Saçlarını evde boyayan birçok kadın vardır. Bu kadınların en çok sıkıntı yaşadıkları durumlardan biri saç boyasının yüze bulaşıp ciltte geçici de olsa izler bırakmasıdır. Böyle durumlarda saçlarınızı boyamadan önce saçlarınızın bitiş çizgilerine yakın bölgelere vazelin sürerek bir bariyer oluşturabilirsiniz. Bu şekilde saç boyasının yüzünüzü boyamasını engelleyebilirsiniz.
Vazelin yüze sürülür mü? Bu ve buna benzer sorulara bilgimiz dahilinde ve dilimiz döndüğünce cevap vermeye çalıştık.Umuyoruz ki bu yazdıklarımız sizlere fayda sağlamıştır.
Not : Anlattıklarımızdan bazılarını cildiye doktoruna danışmadan uygulamayınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir